Neden Projemiz Bu Bölgede

Milas

Milas Tarihinde 7 Medeniyete Kültür Başkentliği Yapmış bir şehirdir. Dokuma Halısı ve Zeytin’i ile geçimini sağlamış Muğla iline bağlı merkezi bir ilçedir

Güllük

Güllük: körfezi  kucaklayan koyda yer alan şirin bir sahil yerleşim bölgesidir. Milas ilçesine bağlı bir mahalle konumunda olmakla birlikte Milaslıların deniz’e kıyısı olan merkeze 16 km uzaklıktaki bir mahalledir.

Ören

Ören: Yakın zamanlara kadar kullanılan eski ismi Gereme, antik çağdaki ismi Keramos’tur. Milas ‘ a bağlı bu belde berrak denizi ve temiz doğasıyla turizm’e açık yerleşim yeridir.

Bafa

Bafa: Milas’ a Bağlı Göl kıyısında yer alan ve uzmanlarca yapılan karbon testlerinde 2.400 yaşında olduğu saptanan zeytin ağacına bir kültür mirası olarak değer verilmektedir.

İncirliin Mağarası

İncirliin Mağarası, Milas ilçesinin güneybatısındaki Manastır Dağı’nın Gökçeler kanyonuna bakan kuzey yamacında bulunmaktadır.İçindeki jeolojik oluşumlar, tarihi kalıntılar, doğal çevresi ve turizme katkısı olan değerli bir yapıdır.

Boğaziçi

Boğaziçi Köyü Tuzla Sulak Alanı kış aylarında  başta Pelikanlar olmak üzere Boz Ördek, Yeşilbaş, sakarca, Macar Ördeği, Sakarmeke, Balıkçıl, Flamingo, Kaz, Su tavuğu da sıklıkla rastlanan kuş türleridir. Türkiyede En fazla kuşun göç aldığı tek yerdir.

Sizi Arayalım
close slider
[]
1 Step 1
Sizi Arayalım...
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Notunuzmore details
0 /
Previous
Next